UPCOMING EVENTS

 

СЪБИТИЯТА В СТАРА ЗАГОРА 18.12 - 24.12.2017г.

18 декември (понеделник)

Коледен концерт на балетна школа „Терпсихора" при НЧ „Климент Охридски – 1860"
19.00 ч. НЧ „Климент Охридски – 1860"

Гостува Иван Юруков с моноспектакъла
„Пилето, което казва КУ" от Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
19.00 ч. Драматичен театър „Гео Милев"

19 декември (вторник)

Общински конкурс за рисунка и сурвачка „Сурва, весела година"
14.00 ч зала ЦПЛР, ул. Захарий Княжески" 71, ет.3

Традиционен коледен базар на Школата по изобразителни изкуства при НЧ „ Родина – 1860"
17.30 ч. Фоайе на Община Стара Загора

Коледен концерт на Кристина Йоргова – пиано
18.30 ч. РБ „Захарий Княжески"

20 декември (сряда)

Коледно тържество на децата изучаващи религия в Неделното училище към Катедрален храм „Св. Димитър"
16.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

Традиционна коледна изложба на представителството на СБХ – Стара Загора
18.00 ч. Зала „Байер"

Коледен концерт на ученици от НУМСИ „Христина Морфова"
18.30 ч. РБ „Захарий Княжески"

Празничен коледен концерт на ФА „Траянци"
18.30 ч. Зала Младежки дом

„Замъчи се божа майка" - музикално - танцов спектакъл, с участието на АНТП „Зорница"
18.30 ч. НЧ „Св. Климент Охридски -1860"

FLEXX BALET
19.00 ч. Оперен театър

21 декември (четвъртък)

Коледен концерт на вокална група „Кара"с музикален педагог Маргарита Карагьозова
17.00 ч. зала фоайе, Оперен театър

Коледен концерт на Дамски камерен хор „Библиофония" и приятели
19.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

Библиотека „Родина" представя: „Хавра" на Захари Карабашлиев
Среща с автограф
18.00 ч. зала „Байер"

22 декември (петък)

„До ре Ми 3 в пелени" – опера за бебоци
Режисьор Росица Костова
11.00 ч. Оперен театър

Изложба на наградените художници от Квадринале 2016 „Митовете и легендите на моя народ"
18.00 ч. Художествена галерия

„Снежанка и седемте джуджета"- балет от Александър Йосифов по едноименната приказка на Братя Грим
Премиера на балета на Държавна опера – Стара Загора
Хореограф: Силвия Томова
19.00 ч. Оперен театър

23 декември (събота)

„Снежанка и седемте джуджета"- балет от Александър Йосифов по едноименната приказка на Братя Грим
Хореограф: Силвия Томова
16.00 ч. Оперен театър

„MISA CRIOLLA" от Ариел Рамирез
Диригент: Старозагорски Митрополит Киприан
Солисти: Елена Баръмова и Маргарита Карагьозова
Смесен хор „Родина" с диригент Емил Минев
Смесен хор „Петко Стайнов" – Казанлък с диригент Младен Станев
20.00 ч. Оперен театър

СЪБИТИЯТА В СТАРА ЗАГОРА 18.12 - 24.12.2017

18 декември (понеделник)

Коледен концерт на балетна школа „Терпсихора" при НЧ „Климент Охридски – 1860"
19.00 ч. НЧ „Климент Охридски – 1860"

Гостува Иван Юруков с моноспектакъла
„Пилето, което казва КУ" от Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
19.00 ч. Драматичен театър „Гео Милев"

19 декември (вторник)

Общински конкурс за рисунка и сурвачка „Сурва, весела година"
14.00 ч зала ЦПЛР, ул. Захарий Княжески" 71, ет.3

Традиционен коледен базар на Школата по изобразителни изкуства при НЧ „ Родина – 1860"
17.30 ч. Фоайе на Община Стара Загора

Коледен концерт на Кристина Йоргова – пиано
18.30 ч. РБ „Захарий Княжески"

20 декември (сряда)

Коледно тържество на децата изучаващи религия в Неделното училище към Катедрален храм „Св. Димитър"
16.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

Традиционна коледна изложба на представителството на СБХ – Стара Загора
18.00 ч. Зала „Байер"

Коледен концерт на ученици от НУМСИ „Христина Морфова"
18.30 ч. РБ „Захарий Княжески"

Празничен коледен концерт на ФА „Траянци"
18.30 ч. Зала Младежки дом

„Замъчи се божа майка" - музикално - танцов спектакъл, с участието на АНТП „Зорница"
18.30 ч. НЧ „Св. Климент Охридски -1860"

FLEXX BALET
19.00 ч. Оперен театър

21 декември (четвъртък)

Коледен концерт на вокална група „Кара"с музикален педагог Маргарита Карагьозова
17.00 ч. зала фоайе, Оперен театър

Коледен концерт на Дамски камерен хор „Библиофония" и приятели
19.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

Библиотека „Родина" представя: „Хавра" на Захари Карабашлиев
Среща с автограф
18.00 ч. зала „Байер"

22 декември (петък)

„До ре Ми 3 в пелени" – опера за бебоци
Режисьор Росица Костова
11.00 ч. Оперен театър

Изложба на наградените художници от Квадринале 2016 „Митовете и легендите на моя народ"
18.00 ч. Художествена галерия

„Снежанка и седемте джуджета"- балет от Александър Йосифов по едноименната приказка на Братя Грим
Премиера на балета на Държавна опера – Стара Загора
Хореограф: Силвия Томова
19.00 ч. Оперен театър

23 декември (събота)

„Снежанка и седемте джуджета"- балет от Александър Йосифов по едноименната приказка на Братя Грим
Хореограф: Силвия Томова
16.00 ч. Оперен театър

„MISA CRIOLLA" от Ариел Рамирез
Диригент: Старозагорски Митрополит Киприан
Солисти: Елена Баръмова и Маргарита Карагьозова
Смесен хор „Родина" с диригент Емил Минев
Смесен хор „Петко Стайнов" – Казанлък с диригент Младен Станев
20.00 ч. Оперен театър

СЪБИТИЯТА В СТАРА ЗАГОРА 20.11 - 26.11.2017

20 ноември (понеделник)

„ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в двора и залите на НЧ „Св. Климент Охридски 1858")

9.30 ч. Официално откриване на тържествата. Ритуално запалване на огъня и издигане флага на „Дните за възхвала на Св. Климент, архиепископ Охридски"
10.00 ч. Ретроизложба на възпитаници от Школата по изобразително изкуство „Зографче"
10.30 ч. Изложба „О, славно минало" - метало – пластика /чиканка / - Танко Обретенов Танев – ІІ салон
Изложба - „От и за Климент Охридски" – на книги в библиотеката

„Цар последен" от Райна Томова
Режисьор: Йосиф Сърчаджиев
Със специалното участие на Димитър Живков
Спектакъл на Драматичен театър „Гео Милев" – Стара Загора
19.00 ч. Драматичен театър

21 ноември (вторник)

„ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в залите на НЧ„Св. Климент Охридски 1858")

10.00 ч. „За християнското семейство" – клуб на учителите – ветерани „Св. Климент Охридски"
18.00 ч. „Да съхраним християнските добродетели"" – концерт на детски художествени колективи при читалището: ВС „Розов свят", ДТС „Зорничка", ДМФ „Звездопад", балетна школа „Терпсихора" и ТФ „Деа"

„Жива вода" от Мариета Ангелова
Спектакъл за малки и големи
10.30 ч. Драматичен театър

„Да уловиш стрела" – нова стихосбирка на Румяна НиколаЕва
18.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

„Паника в хотела" от Рей Куни
Режисьор: проф. Андрей Аврамов
Втора премиера
19.00 ч. Драматичен театър

„Крокфер"
Оперета-буфа от Жак Офенбах
Диригент: Димитър Косев
Режисьор: Славчо Николов
Сценичен дизайн и костюми: Гендони
Участват: Оркестър, хор и балет на Държавна опера Стара Загора

„Делвата" балет по музика на Алфредо Казела
Хореограф: Флавио Бенати
Асистент-хореограф: Силвия Томова
Сценография и костюми: Салваторе Русо
Участват: Балет и оркестър на Държавна опера Стара Загора
19.00 ч Оперен театър

22 ноември (сряда)

„Жива вода" от Мариета Ангелова
Спектакъл за малки и големи
10.30 ч. Драматичен театър

„ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в залите на НЧ „Св. Климент Охридски 1858")

16.00 ч. Конкурс „Христо Кацаров" за детска и юношеска поезия - двадесет и второ издание.
Авторово изпълнение на участниците. Награждаване на отличените. Концертна програма за участниците и гостите.

18.00 ч. „Произход на прабългарите, според данни от Климентово житие" – доц. Иван Танев, Историческо дружество „Българска орда"
„Пътуване из музикалните стилове 2", Концерт на ученици от НУМСИ „Христина Морфова"
18.00 ч. РБ „Захарий Княжески"

„Укротяване на опърничавата" от Уилям Шекспир
Постановка: Ивалин Димитров
Със специалното участие на Александра Сърчаджиева
Спектакъл на Драматичен театър „Гео Милев" - Стара Загора
19.00 ч. Драматичен театър

23 ноември (четвърък)

„ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в залите на НЧ „Св. Климент Охридски 1858")

10.00 ч. „Достойни последователи на Св. Климент Охридски" – Мария Денева – клуб на учителите – ветерани „Св. Климент Охридски".

"ДО РЕ МИ 3" в пелени
Режисьор: Росица Костова
Пиано: Светлана Денева
Участват: Нели Нечева, Нина Димитровa, Теодор Петков, Никола Марулев, Трио „Реверанс".
11.00 ч. Оперен театър

„Живота бяс" по текстове на Ф.М. Достоевски
Драматизация: Ина Божидарова и Веселка Кунева
19.30 ч. Куклен театър

24 ноември (петък)

ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в залите на НЧ „Св. Климент Охридски 1858")

10.00 ч. – „Българското читалище в миналото, настоящето и в бъдещето" – Иван Аяров .Среща – разговор с читалищни дейци от Община Стара Загора.

„Жива вода" от Мариета Ангелова
Спектакъл за малки и големи.
10.30 ч. Драматичен театър

„Пътуване в Корея" – лекция, филм, концерт
16.00 – 19.00 ч. РБ „ Захарий Княжески"

25 ноември (събота)

ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(в храм „Света Богородица")

11.00 ч. Водосвет и благодарствен молебен, посветен на Св. Климент ,архиепископ Охридски. Освещаване на читалищните
награди. Благослов за служителите, новите дарители и читалищни деятели.
(в залите на „Св. Климент Охридски 1858")

18.00ч. – Тържествено слово на председателя на читалището д – р Иван Аяров.
Награждаване на заслужили читалищни дейци.

Тържествен концерт на художествени колективи при читалището за наградените, дарителите и гостите.
65 години НЧ „Христо Ботев – 1952", с. Старозагорски бани
12.00 ч. хотел Гроди, с. Старозагорски бани

Откриване на обновената сграда „Клуб на младежта и пенсионера" и изграден детски кът финансирани по програма ПУДООС.
12.00 ч. център, с. Сулица

26 ноември (неделя)

„Снежанка и седемте джуджета" - спектакъл за деца на Държавен куклен театър – Стара Загора.
11.00 ч. Куклен театър

ДНИ ЗА ВЪЗХВАЛА НА СВЕТИ КЛИМЕНТ,АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ 2017"
(залата на „Св. Климент Охридски 1858")

19.00 ч. - Концерт на ВИГ „Пациентоза" – художествен ръководител – Любомир Горбанов